Juniorii I, la primul succes

Handbaliștii juniori I de la LPS Vaslui au predat lanterna roșie după ce au învins LPS Roman, scor 33-29.

Handbaliștii juniori I de la Liceul cu Program Sportiv (LPS) Vaslui au spart gheața, obținând primul succes stagional. Elevii profesorului Virgil Bedicov au făcut schimb de locuri cu LPS Roman, după ce i-au învins în meci direct la patru goluri diferență, scor 33-29.

Vasluienii au avut o primă repriză modestă, fiind conduși la pauză, scor 12-14. La reluare, au oferit momente mult mai bune de joc, întorcând rezultatul, iar la final s-au bucurat de o victorie muncită.

Etapa viitoare, LPS Vaslui va evolua pe terenul echipei Școlii nr. 3 Adjud, ocupanta locului 4, cu trei victorii din cinci partide. Meciul este programat duminică.