O remiză și două înfrângeri

Florin Burghele

Vasluianul Florin Burghele a înregistrat alături de naționala României U18 o remiză și două înfrângeri la turneul amical din Spania.

Reprezentativa României formată din juniori născuți începând cu 1 ianuarie 2000 și pregătită de Florin Bratu a disputat trei jocuri de pregătire la turneul La Manga, din Spania.

Tricolorii U18 au fost învinși cu 3-1 de selecționata Cehiei, golul României fiind înscris de Antal Barna în minutul 14. Toate cele patru goluri au fost marcate în prima repriză.

Tricolorii au mai înregistrat o remiză (1-1 cu Norvegia) și o înfrângere (1-2 cu Polonia).

Din lot a făcut parte și Florin Burghele, component al echipei Sporting Juniorul Vaslui.

Următoarea acțiune a naționalei U18 va fi în martie, când este programată o ”dublă” amicală cu selecționata similară a Irlandei.