Primele rezultate

Diana Bogos

Diana Bogos și Cristina Balaur, de la LPS Vaslui, s-au aflat pe podium la prima etapă a Campionatului Național de atletism în sală.

Diana Bogos a început cu dreptul noul sezon de sală, urcând pe podium la prima etapă a Campionatului Național de atletism în sală. Eleva Liceului cu Program Sportiv (LPS) Vaslui a terminat a doua proba de 400 m, cu timpul de 57.59, fiind foarte aproape de câștigătoare, Adina Circiogel, de la LPS Brașov – CSM București.

Diana Bogos a fost a doua și la 800 m, cu timpul de 2:10.04, proba fiind câștigată de mult mai experimentata senioară Florina Pierdevară.

La 1.500 m, Cristina Balaur a trecut a treia linia de sosire, iar Izabela Spiridon a venit pe locul 8.

Cristina Balaur

Cristina Balaur a impresionat și la 3.000 m, unde a încheiat podiumul, Izabela Spiridon terminând pe locul 6, iar Gabriel Buzdugan, pe locul 7.

De remarcat faptul că elevele LPS Vaslui sunt junioare II și III, dar aleargă alături de senioare și tineret. Sportivele sunt pregătite de profesoarele Viorica Pintilie și Elena Bogos.