Figură frumoasă la Campionatul Național de Atletism

Deși nu au obținut medalii, atleții Clubului Sportiv Școlar (CSS) Bârlad care au participat, în weekend, la etapa finală a Campionatului Național pentru Copii 1, 2 și 3, de la București, au înregistrat rezultate frumoase.

La proba de 1.500 de metri, Alexandru Mihail Goga (Copii 1) s-a clasat pe locul șase, cu un timp de 4:56.31, iar Francesca Gabriela Miron (Copii 1), pe locul opt, cu 5:20.34.

Miruna-Florentina Neagu și Marian Cotuna, ambii la Copii 2, au concurat la 600 de metri și au terminat pe locul 15 în cursele lor. Miruna a înregistrat timpul de 2:09.66, iar Marian 2:06.15.

Toți sunt antrenați de profesorul Vlad Sîrbu, care se declară mulțumit de prestația lor.

Campionatul Național, ultima competiție oficială desfășurată în sală din acest sezon, a fost găzduită de Complexul Sportiv „Lia Manoliu”, între 30-31 martie. Următorul concurs la care vor participa atleții legitimați la CSS Bârlad este Campionatul Național de Cros pentru Juniori 2 și 3 și Copii 1, 2 și 3, care va avea loc la Botoșani, pe 14 aprilie.