Meciul Hușana Huși – Atletic Club Bârlad, decis la comisie

Duminică, 15 aprilie, pe Stadionul Municipal Huși, Hușana a primit vizita echipei Atletic Club Bârlad, în cadrul Ligii 4 Vaslui, etapa 15. La pauză, scorul a fost 0-0, dar repriza a doua nu s-a mai disputat, bârlădenii refuzând să mai intre pe teren.

“Sperând într-un spectacol fotbalistic oferit asistenței numeroase, planurile au fost doar pe jumătate împlinite. Echipa oaspete nu a mai dorit să joace a doua repriză, în contextul în care delegatul AS Hușana intenționa să conteste dreptul de joc al unui component al formației bârlădene. Rezultatul partidei va fi decis la comisie și nu pe teren. Considerăm că dreptatea și corectitudinea disputării unui meci trebuie să caracterizeze întotdeauna părțile implicate! Ne cerem scuze vouă, suporterilor, pentru inconvenient și vă asigurăm că vom fi corecți atât față de voi, cât și față de echipele adverse, respectând regulamentele!”, au menționat, într-un comunicat de presă, reprezentanții Hușana Huși.